Bizi Takip Et!

CS:GO

Coldzera Olofmeister’in Emekliliği Hakkında Konuştu

Coldzera, takımın 2021 sezonundaki hedefleri ve olofmeisterin emekliye ayrılması hakkında görüşlerini bildirdi.

Coldzera

Cybersports.ru ile yaptığı röportajda FaZe’den Marcelo “Coldzera” David; kuruluşunun 2021 profesyonel devresine girmesiyle ilgili gelecek planlarını açıkladı. Aynı zamanda, 26 yaşındaki 2x Major galibi; rekabetçi CSGO’dan emekli olacak olan takım arkadaşı Olof “olofmeister” Gustafsson hakkında konuştu.

Olofmeister, 8 yıllık meşhur kariyerini Counter-Strike’ta bitirecek. Ünlü oyuncu, 2015 yılında Fnatic ile aynı yıl içerisinde iki Major kazananı olmuştu. Hltv.org’da 2016’da 6. en iyi ve 2017 yılında 19. en iyi oyuncu olmuştu.

Ekim 2020 yılına kadar ara veren Olofmeister, yetenekli oyuncu Nikola “NiKo” Kovac’ın G2 Esports’a transfer olmasıyla aktif kadroda bıraktığı boşluğu doldurmak üzere FaZe’yi temsil etmeye karar vermişti.

Coldzera, “Yakın gelecekte iki değişiklik yapmayı planladık, Twistzz’in geçişini geçtiğimiz günlerde duyurduk. Bir sonraki adım, kariyerine son verecek olan olofmeister’in yerini doldurmak olacak. Artık Counter-Strike oynamak istemiyor. Beşinci oyuncunun adını Mart veya Nisan’da açıklayacağız.”

European Mixture, Mayıs 2020’de Olof’un kararından sonra Aurimas “Bymas” Pipiras’ın onun yerine gelmesiyle birlikte bir dizi kadro değişikliği geçirdi. Ancak kısa süre sonra takıma beşinci oyuncu olarak Markus “Kjaerbye” Kjærbye geldi.

FaZe Clan’da Sırada Ne Var ?

Yakın bir tarihte, Coldzera yürüttüğü bir Podcast’te Finn “Karrigan” Anderson’u; Lukas “gla1ve” Rossander ve Gabriel “FalleN” Toledo ile birlikte dünyanın dört bir yanındaki en iyi oyun içi lider olarak gördüğünü belirtti. Bugünlerde adı sık sık 2016’dan 2018’e kadar temsil ettiği eski ekibi ile anılan “karrigan“; Organizasyon’un, beşinci olarak getirmeyi istediği oyuncu olma ihtimali bir hayli yüksek

Coldzera’ya göre Faze, beşinci oyuncusunu Mart veya Nisan’da açıklayacak. Avrupalı organizasyon yakın zamanda Team Liquid’den, Russel “Twistzz” Van Dulken ile anlaştı. Bunun yanında ise Kjaerbye yedeğe çekildi.

FaZe Clan, Haziran ayında yapılması planlanan finallere hak kazanmak için 13 Şubat’ta Blast Premier Spring serisinde Team Liquid ile oynayacak.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla CS:GO