1. Anasayfa
  2. PUBG

Excalibur PUBG Arena Turnuvası Tamamlandı!

Excalibur PUBG Arena Turnuvası Tamamlandı!
0

Rakiplerin kendine gelmesine bir an olsun imkan bile verilmediği Excalibur PUBG Arena Turnuvası, kıyasıya mücadelelerle sona erdi. 20.000 TL ödüllü havuzdan pay almak isteyen 16 finalist takımın yarıştığı, oyun dünyasının güçlü markası Excalibur’un sponsorluğunda gerçekleşen PUBG Arena Turnuvası’nın şampiyonu ise zorlu günün sonunda İzmir Spor oldu.

24 Nisan’da ön elemeleri başlayan ve Türkiye’nin her yerinden 200’ün üzerinde takımın başvurarak yoğun ilgi gösterdiği Excalibur PUBG Arena Turnuvası, 9 Mayıs Pazar günü heyecanlı finali ile sona erdi. Anlık olarak 3 binden fazla izleyicinin takip ettiği, 100 binden fazla izlenmenin elde edildiği turnuva finalinde yarışan 16 takım, adeta arenada tozu dumana kattı. 20.000 TL ödüllü havuzdan pay almak için çokça smoke yolunun açıldığı, rushlanarak mücadelelere girişildiği, bol rotasyonlu final mücadelelerinde şampiyonluğu ve 12.000 TL’lik büyük ödülü ise İzmir Spor kazandı. Turnuva finalinin heyecanını oyun tutkunlarına anbean aktaranExcalibur, izleyicilere de canlı yayında 24.5” oyun monitörünü hediye ederken büyük final sonrası gerçekleştirdiği AfterParty ile de oyunculara birçok ödül dağıttı.

Excalibur PUBG Arena1
PUBG Arena Turnuvası

Zirvenin Sürekli El Değiştirdiği Excalibur PUBG Arena Finalinde Gülen Taraf İzmir Spor!

Türkiye’nin en iyileri ile ön elemelerde rakiplerini eleyerek finale yükselen takımların mücadeleleri nefes kesti. 16 takımın büyük ödül için stratejiye, taktiklere ve cesarete 4 saat boyunca ihtiyaç duyduğu büyük finalde, liderlik sürekli el değiştirdi. Binlerce kişinin anlık olarak Yağız Efe “10000days” Vardarbaş ve Berkay “Vicrains” Yılmazbayhan’ın sunumuyla Twitch üzerinden takip ettiği Excalibur PUBG Arena Turnuvası’nın şampiyonu, ön elemelerden finale çıkan İzmir Spor oldu. Erangel ve Miramar haritalarında 5 maç mücadele eden ekipler arasında toplamda 35 kill ve 2 maç galibiyeti alarak 59 puan toplayan İzmir Spor, Excalibur’un 1.’lik ödülü olan 12.000 TL’nin sahibi oldu. Turnuvanın 2’ncilik ve 3’üncülük sıralamasını ise alınan kill sayıları belirledi. 56 aynı toplam puana sahip olan FastpayWildcats ve Other Side takımlarından 35 kill elde eden FastpayWildcats turnuva 2.’si olarak 6.000 TL’nin, 27 kill elde eden Other Side takımı da 3. olarak 2.000 TL’nin sahibi oldu.

Oyunseverler Hediyelere ve Heyecana Ortak Oldu

100 binden fazla görüntülenmenin elde edildiği Excalibur PUBG Arena Turnuvası’nda, oyunseverler de unutulmadı. Final esnasında oyun tutkunlarına da Excalibur 24.5” Monitör hediye edildi. Sürprizlerin bununla da kalmadığıturnuvada, büyük final heyecanının izleyicilere daha fazla yaşatılması adına bol ödüllü AfterParty düzenlendi. Şampiyonluk mücadeleleri sonrasında gerçekleşenAfterParty etkinliğinde birbirinden bağımsız 100 yarışmacı, Excalibur PUBG Arena’da rakipleri ile kozlarını paylaştı. Sıralamada ilk üçe giren katılımcılardan birinciye Excalibur 24.5” Monitör, ikinciye Excalibur RGB Klavye ve Mouse Set, üçüncüye de Excalibur Sırt Çantası hediye edildi.

Oyunları Takip Ederek Seven. İletişim: [email protected]

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments