1. Anasayfa
  2. VALORANT

2021 VCT Finali Berlin’de Gerçekleşecek

2021 VCT Finali Berlin’de Gerçekleşecek
0

Riot Games, ilk resmi VALORANT Dünya Şampiyonası hakkındaki detayları açıkladı. 2021 VCT Sezonu’nun finali, Almanya’nın başkenti Berlin’de gerçekleşecek. 

VALORANT Champions Tour Finali Aralık Ayında Gerçekleşecek

2021 VCT

2021 yılı boyunca dünyanın dört bir yanındaki takımlar Challengers ve Masters etkinliklerinde tur puanı kazandı. Sentinels ve KRÜ gibi takımlar bölgelerinde baskın çıkarak Champions’daki yerlerini garantiledi. Tüm bu mücadelelerin sonunda 1-12 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek 2021 VCT Sezonu’nun finali, on altı takımın mücadelesine sahne olacak. Final etkinliğinde sezon boyunca elemeleri geçen on iki takım ve Ekim ayında oynanacak Last Chance Qualifiers’ı geçen dört takım olacak. 

2021 VCT Finali Berlin’de Gerçekleşecek

Riot Games yaptığı açıklamada; uluslararası etkinliklerin hepsini farklı bir bölgede düzenlemek istediklerini ancak COVID-19 kaynaklı yaşanan zorlukların artmasıyla birlikte planlarında değişikliğe gitmek durumunda kaldıklarını belirtti. Avrupa’nın seyahat politikalarının VCT bölgelerinden katılan oyuncuların davetleri ve elemeleri geçen takımların katılımlarını kolaylaştırdığı için final etkinliğini Berlin’de gerçekleştireceklerini belirten açıklamada Riot Games, ‘’Önceliğimiz, dünyanın dört bir yanındaki VALORANT hayranlarının keyif alacağı güvenli ve küresel bir etkinlik düzenlemek.’’ ifadesinde bulundu.

Sırada Masters Berlin ve Ardından Last Chance Qualifiers

1631010647 179591


VALORANT Champions Tour, bu yılın üçüncü Masters etkinliğiyle tüm hızıyla devam ediyor. Masters’a yükselen takımlar sezonun son VCT puanlarını toplamak ve zafere ulaşarak Champions’a doğrudan gidiş biletini almak üzere 10-19 Eylül’de mücadele edecek. Masters Berlin’in ardından Ekim ayında Last Chance Qualifiers oynanacak ve takımlara Champions’da yer kapmak üzere son bir şans tanınacak.

Oyunları Takip Ederek Seven. İletişim: [email protected]

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments