1. Anasayfa
  2. Espor

BTC League FIFA Espor Turnuvası’nda Şampiyonluk Kupası Digital Athletics’in Oldu!

BTC League FIFA Espor Turnuvası’nda Şampiyonluk Kupası Digital Athletics’in Oldu!
0

Türkiye’nin en kapsamlı FIFA Futbol Ligi olan Be The Champion League (BTC League) bu yıl son kez gerçekleştirildi. 1 Aralık’tan bu yana süren karşılaşmalarda 8 takım; Fenerbahçe Espor, Galatasaray Espor, Digital Athletics, IF Parla Esports, DenizBank İstanbul Wildcats, FUT Esports, Team Demiral ve Fire Flux Esports kıyasıya mücadele etti.

Heyecan dolu turnuvada final maçı öncesi, Galatasaray Espor, Digital Athletics, FUT Esports ve DenizBank İstanbul Wildcats adını play-off’lara yazdırdı. Yarı finalde eşleşmeler ise Galatasaray Esport ve DenizBank İstanbul Wildcatsşeklinde oldu. İlk eşleşmede kazanan DenizBank İstanbul Wildcats adını finale yazdırdı ve ikinci eşleşmenin kazananı Digital Athletics ile şampiyonluk maçına çıktı.

Digital Athletics kupayı 5 maç süren final serisi sonunda kaldırdı

Sunuculuğunu Murat Yenersoy ve Tuna Yurdakul’un yaptığı, İstanbul Maslak ESA Espor Arena’da düzenlenen turnuvanın finalinde Digital Athleticsiçin ‘isopowerr’ ismiyle İsmail Can Yerinde ve ‘joinkk’ ismiyle Kerem Korkmaz, DenizBank İstanbul içinse ‘dougjudy7_’ ismiyle Berk Taşçı oyunculuk yeteneklerini ortaya koydu. 4-5, 3-1, 7-2, 1-5’lik skorların ardından son maçı 4-2 kazanan Digital Athletics, Be The Champion League’in 3. sezonunun kazananı oldu.

Turnuva sonrası değerlendirmelerde bulunan BtcTurk Marka Uzmanı Ertan Ece,Bu yıl üçüncü kez düzenlediğimiz BTC League turnuvasında yine heyecan dolu maçlar izleme fırsatı elde ettik. Bu turnuvanın kazananı Digital Athletics oldu. Her turnuvada başka bir takımın şampiyon olması turnuvadaki mücadele dozunun ne kadar yüksek olduğunu gösteriyor. Katılım ve ilginin yoğun olmasından dolayı keyifliyiz. Bu tür organizasyonlarda yeni nesille birlikte olmak ve onlar için mücadele ortamı yaratmak bizim için önemli. Önümüzdeki sene de farklı organizasyonlarla yeni neslin yanında olmaya ve espor ekosistemini büyütecek çalışmalar yapmaya devam edeceğiz. Gelenekselleşmesini hedeflediğimiz BTC League etkinliğimizi önümüzdeki yıl da yapmayı sürdüreceğiz. 2022’nin son turnuvasına katılan tüm oyuncularımıza, takımlarımıza, izleyicilerimize çok teşekkür ediyor, bu vesileyle de herkese sağlıklı, mutluluk dolu bir yeni yıl diliyoruz” açıklamasını yaptı.  

Toplamda 250 bin TL’ye ulaşan ödüller dağıtıldı

2023 sürümüyle gerçekleşen FIFA Espor turnuvasında hem takımlar hem izleyiciler çeşitli hediyeler kazanma fırsatı yakaladı. Takımlara ve seyircilere toplamda 250 bin TL’ye varan ödüller dağıtılırken; sosyal medya hesaplarındaki duyurulara uygun şekilde BtcTurk’ü takip eden izleyiciler; PS5 oyun konsolu, oyuncu koltuğu, oyuncu klavyesi, A Milli Futbol Takımı forması ve futbol topu gibi hediyeler kazandı.

Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments