Bizi Takip Et!
Başlık

Diğer

Civilization 6 Epic Store’da Ücretsiz Oldu

Bu haftanın geri sayımı da sona erdi ve Steam’de tam tamına 219 TL değerindeki oyun Epic Games’te ücretsiz oldu.

civilization VI

Epic Games, her hafta oyunculara farklı oyunları ücretsiz olarak vermeye devam ediyor. Geçen haftanın bedava oyunu Grand Theft Auto V olmuştu. Grand Theft Auto V şüphesiz ki şuana kadar ücretsiz verilen oyunların en büyüğüydü. Oyuna gösterilen ilgi o kadar yüksek olmuştu ki Epic Games’in web sitesi saniyeler içerisinde yüksek trafikten dolayı çökmüştü.

Epic Games’te Bu Haftanın Ücretsiz Oyunu Steam Fiyatı 219 TL Olan: Civilization VI

Grand Theft Auto 5 söylentisinden sonra Civilization 6 söylentisi de gerçek oldu. Epic Games Store, Civilization 6’yı bir hafta boyunca bedavaya veriyor. Oyunu alırsanız sonsuza kadar kütüphanenizde kalıyor.

civilization 6 3

Civilization 6 Nedir?

Seriye yabancı olanlar için şöyle bir serinin genel yapısından bahsetmek gerekirse, tur tabanlı bir oynanışla uygarlığımızı, taş devrinden uzay çağına götürmeye çalıştığımız bir strateji oyunu olarak tanımlayabiliriz. Oyun boyunca yeni şehirler kurup, yepyeni teknolojiler keşfediyor, tarihi yapıları inşa ediyor ve düşmanlarımızı tarih sahnesinden siliyoruz. Bunu yaparken çevre koşullarını kullanıyor, doğal kaynakları ele geçiriyor ve tarihi kişilikleri canlandırabiliyoruz.

Bedava Civilization 6 Nasıl Alınır?

Oyunu bedavaya alabilmek için öncelikle Epic Games Launcher’ı burada sağ üstten indirip bir Epic hesabına sahip olmanız gerekiyor. Mobildeyseniz sadece Epic’in sitesine giriş yaptıktan sonra da oyunu alabiliyorsunuz.

Oyunu almak için aynı zamanda Epic hesabınızda Mail Adresinizi doğrulamanız gerekiyor. Bunun için de mail adresinize gelen kodu hesabınıza ekliyorsunuz.

Epic hesabınızı açmanızın ardından Mağaza kısmında Civilization 6 sayfasını göreceksiniz. Oraya tıklamanızın ardından “Yükle”ye basınca karşınıza sipariş ekranı çıkıyor. Ardından siparişinizi bedavaya vererek oyunu giriş yaptığınız hesaba bedava bir şekilde sonsuza kadar ekleyebiliyorsunuz. İyi eğlenceler diliyoruz 🙂

Yukarıdaki adımları takip ederek ücretsiz şekilde kütüphanenize eklediğiniz Civilization 6’yı Launcher üzerinden ömür boyu hiçbir ücret ödemeden ulaşabilirsiniz. Ancak oyunu Epic Games Launcher haricinde başka bir başlatıcı üzerinden açmanız mümkün değil. Ayrıca sahip olduğunuz oyunları, bir başka Epic Games hesabına transfer edemiyorsunuz.

Eğer bu aşamaları yapamadıysanız resimli anlatımla detaylı bir şekilde hazırladığımız “Epic Games Store’dan ücretsiz oyun nasıl alınır?” yazımıza göz atabilirsiniz.

civilization 6 4

Civilization 6 Ne Zamana Kadar Ücretsiz Olarak Kalacak?

Epic Games tarafından ücretsiz olarak sunulan Civilization 6, 21 Mayıs 2020 tarihinden itibaren 1 hafta boyunca ücretsiz olarak kütüphanelere eklenebilecek. Epic Games’in yaptığı açıklamaya göre, ani yoğunluktan dolayı indirme işlemlerinde sıkıntı yaşayabilirsiniz. Ancak endişe etmenize gerek yok, bir kez kütüphanenize eklenen Civilization 6, ömür boyu sizin oluyor. Haberimizin devamında Civilizatiın 6’nın sistem gereksinimlerine göz atabilirsiniz.

civilization 6 2

Civilization 6 Minimum Sistem Gereksinimleri

Civilization 6 için belirlenen minimum ve önerilen sistem gereksinimlerini açıklayan Firaxis, bu değerlerin oyunun en akıcı şekilde çalışabilmesi için belirlendiğine de yer verdi. Geliştirici firma tarafından açıklanan sistem gereksinimleri oyunun her bilgisayarda oynanabilir olacağına işaret ediyor. Paylaşılan sistem gereksinimleri ise şöyle:

Minimum Sistem Gereksinimleri:

  • İşletim sistemi: Windows 7/ 8.1/ 10 (Sadece 64bit olan sürümler desteklenmekte)
  • İşlemci: Intel Core i3 2.5 Ghz veya AMD Phenom II 2.6 Ghz yada bunların daha üst modelleri
  • Ekran kartı: DirectX 11 destekleyen 1GB hafızalı ekran kartı (AMD 5570 veya Nvidia 450 yada bunların daha üst modelleri)
  • Bellek: 4GB
  • Depolama alanı: 12GB ve üstü

Önerilen Sistem Gereksinimleri:

  • İşletim sistemi: Windows 7/ 8.1/ 10 (Sadece 64bit olan sürümler desteklenmekte)
  • İşlemci: Dördüncü nesil Intel Core i5 2.5 Ghz veya AMD FX8350 4.0 Ghz yada bunların daha üst modelleri
  • Ekran kartı:  DirectX 11 destekleyen 2GB hafızalı ekran kartı (AMD 7970 veya Nvidia 770 yada bunların daha üst modelleri)
  • Bellek: 8GB
  • Depolama alanı: 12GB ve üstü

Günümüzde çıkan çoğu oyunun sistem gereksinimleriyle kıyaslanınca ilaç gibi gelen bu değerler, Epic Store’da bu oyunun ücretsiz olduğuna sevinecek çok kişi olacak gibi görünüyor.

Sosyal medyadaki ünlü birçok sayfayı yöneten ünsüz. ([email protected])

Yorum Yapmak İçin Tıklayın
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Diğer