BLAST Premier Spring 2020 Americas Showdown turnuvasının dördüncü gününün ikinci maçı 100 Thieves – Cloud9 arasında gerçekleşti. Şuanlık grup aşamalarında mücadele eden takımların Best Of 1 formatında oynadıkları bu maçta Cloud9 galip gelen taraf oldu.
Kadrolar şu şekilde ;
![100 thieves cloud9 kadro](https://esporgazetesi.com/wp-content/uploads/2020/06/100-thieves-cloud9-kadro.png)
Nuke haritasında oynanan maçta adeta ölüm kalım savaşı verildi. Gruptan çıkacak ve turnuvadan elenecek takımı belirleyecek olan maç 4-0’lık seri ile 100 Thieves takımının üstünlüğüyle başladı. Üstünlüğü korumaya devam eden 100 Thieves, ilk yarıyı 11-4 önde kapattı. İkinci yarı oyuna ortak olmaya başlayan Cloud9, üst üste altı raunt alarak aradaki skor farkını kapattı. Sonlara doğru öne geçen Cloud9, maçı 16-14 kazanarak 100 Thieves takımını turnuvadan eledi.
Maçtaki oyuncuların istatistikleri ise şu şekilde ;
![100thieves cloud9 istatistik](https://esporgazetesi.com/wp-content/uploads/2020/06/100thieves-cloud9-istatistik.png)
HLTV üzerinden yapılan oylama ile seçilen maçın oyuncusu ;
![jks mvp](https://esporgazetesi.com/wp-content/uploads/2020/06/jks-mvp.png)