Bizi Takip Et!

VALORANT

Birer Birer CS:GO Masasından Eksiliyor Dostlar

CS:GO’yu bırakıp Valorant’a geçen profesyonel espor oyuncularında bugün…

valorant vs csgo 1

Valorant’ın beta sürecinde piyasaya çıkmasıyla birlikte oyuna her geçen gün ilgi artarken CS:GO’dan Valorant’a geçişlerde aynı oranda artıyor. Bir zamanlar saatlerce CS:GO oynayan yayıncılar bile bu sıralar Valorant’ı tercih ediyor. Yayıncıların Valorant’ı daha fazla oynamasının nedenlerinden biri de elbette ki oyunun yeni çıkması sebebiyle izlenmeleri artırması olduğunu biliyoruz fakat oynanış kalitesi, 128 tick ve daha birçok nedeni de göz ardı etmemek gerekir.

food

Birkaç gün önce Kuzey Amerikalı CS:GO oyuncusu Victor “food” Wong takımı Swole Patrol’dan ayrılarak T1’ın VALORANT takımına geçiş yaptığını duyurmuştuk.

Ayrıca food’un yeni takım arkadaşlarının yine CS:GO’dan tanıdığımız crashies ve brax olacağını da haberimize eklemiştik.

zellsis

Şimdi de 22 yaşındaki Kuzey Amerikalı Jordan “Zellsis” Montemurro, takımı Swole Patrol’dan ayrıldığını ve Valorant’a geçtiğini açıkladı. Zellsis’in yaptığı açıklama ise şu şekilde:

“CS:GO’nun alt seviyeleri için yeterli organizasyon yok, hatta hiç destek vaadi yok, bundan sonra Valorant oynayacağım.”

Sosyal medyadaki ünlü birçok sayfayı yöneten ünsüz. ([email protected])

2 Yorum

2 Comments

 1. Emre

  11 Mayıs 2020 at 02:13

  Afedersiniz ama 128 tick ne oranda etkili olabilirki ?
  O kadar iyi bir oyuncu neden hâlâ mm oynasın halihazırda faceit ve ESEA gibi platformlar 128 tick ki hiçbir profesyonel oyuncu mm kasmıyor bildiğiniz üzere faceit pro league iyi oyunculara ev sahipliği zaten yapıyor

  • Musa Sağlam

   11 Mayıs 2020 at 02:40

   128 tick yalnızca iyi oynayanların mı hakkı? Ya da kendi ülkesinin serverlarında 30-40 pingle oynamak yalnızca Riot Games oyunlarına has bir şey mi? Çok mu zor sence Valve gibi dünyanın en büyük oyun şirketlerinden biri için. Neden bunca zaman yılda 3-4 defa gücelleme yapan Valve bir anda bastırmaya başladı görünürde ufak fakat oyuncular için güzel güncellemelere. Bu yaz veya kısa bir zaman içerisinde CS:GO’ya 128 tick gelecek ESL’nin açıklamasına göre. Yakında Türkiye sunucuları da gelir… Umarım demek istediğimi anlamışsındır Bu saydıklarımın hepsi ve zamanım olmadığı için yazamadığım daha birçok şey Riot Games oyunlarında var 🙂 Henüz betada olan bir oyunun 11 yıllık oyundan daha özellikli olması sence de saçma değil mi? Bu da valve’nin yanlızca paraya baktığının göstergesidir. Demem o ki burdaki yorumlarımın hiçbiri oyunlara değil tamamen şirketlere, İnsanların Valorant daha zevkli bir oyun olduğu için CS:GO’yu bırakıp oraya geçtiklerini düşünmüyorum. Firmaların kalitesine göre oyun seçtiklerini düşünüyorum. Ha unutmadan turnuvalara gelecek olursak yıllardır espor takip ediyorum ve aslında hiç valorant’ta oynamadım LoL’de oynamadım CS:GO harici hiçbir oyun oynamadım diyebilirim fakat LoL maçlarının haberlerini kolaylıkla yapabilirken CS:GO maçlarını takip edesim bile gelmiyor bazen. Onlarca turnuva var ve çok saçma bir düzen içerisinde (transferlerde bir garip). Riot ise tam tersi futbol liglerine benzer bir sistem kullanıyor turnuvaları için. Yani demem o ki ben makalemde 128 tick vs.. dedim fakat onlarca önemli sebep var. MM’deki hilelere değinmek bile istemiyorum, Bu oyun faceit,esea veya profesyoneller için yok tam tersi mm üzerine halısaha maçı yapar gibi oyun oynamaktan keyif alacak oyun severler için var. Hile konusunda Valorant nasıl olacak bilemeyiz, umarım istediğimiz gibi olur hatta umarım Valorant öyle hilesiz bir oyun olur ki Valve’de örnek alır ve çok sevdiğimiz, çocukluğumuzun oyununa geri döneriz

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla VALORANT