1. Anasayfa
  2. Diğer

Netflix Oyun Dünyasına Atılıyor

Netflix Oyun Dünyasına Atılıyor
0

Dünya çapında bilinen ve en büyük medya hizmeti sağlayıcılarından olan Netflix, mobil oyun dünyasına atılıyor! Öncelikle Android cihazlara gelecek olan özellik, IOS’a sonradan dahil edilecek. Oyunları oynamak için ayrı bir uygulama indirmenize gerek yok; tablet ve telefonlarınızdan Netflix uygulamasına girerek oyunlara erişebilirsiniz!

Netflix Oyun kapsamında ilk etapta çıkacak oyunlar ise şu şekilde:

  • Stranger Things: 1984 (BonusXP)
  • Stranger Things 3: The Game (BonusXP)
  • Shooting Hoops (Frosty Pop)
  • Card Blast (Amuzo & Rogue Games)
  • Teeter Up (Frosty Pop)

Netflix, birçok oyun şirketi ile beraber çalışmasının yanında (yukarıda parantez içerisinde yazılan stüdyolar), geçtiğimiz ay sonunda, hikaye bazlı ilerleyen bağımsız oyun Oxenfree‘nin yapımcısı Night School Studio‘yu bünyesine katmıştı. Oxenfree II’nin da yapım sürecinde olması ile beraber ilk oyunu merak edenler, buraya tıklayabilir.

İster dönüp dönüp baştan oynayabilecekleri çerezlik bir oyun ister favori hikayelerinin derinliklerine doğru sürükleyici bir deneyim arayışında olsun, tüm üyelerimize hitap edecek bir oyun arşivi oluşturmak istiyoruz. Henüz başında olduğumuz müthiş bir oyun deneyimi yaratma yolculuğumuza sizleri de dahil etmekten büyük heyecan duyuyoruz.”

Oyunları, Netflix üyeliğiniz kapsamında bedava oynayabileceksiniz. Ayrıca hizmet verdikleri her dilde oyunları sunmayı planlayan Netflix, çevrimdışı oynama seçeneği de sunuyor. Ayrıca bir hesaptaki bütün profiller, ayrı ayrı oyunlara erişebilecek. İlerleyen zamanlarda içerikleri ile paralel olarak oyunlar geliştirmeyi düşünen Netflix’in Games hakkında yaptığı açıklamanın tamamı aşağıda:

Seviye 1: Netflix Üyeliğiniz Kapsamında Tüm Oyunlara Erişim

Oyunlarımızı oynamak için tek ihtiyacınız olan bir Netflix üyeliği. Reklamlar, ekstra ücretler veya uygulama içi satın alımlar yok.

Seviye 2: Dünyanın Her Yerinde Android Cihazlarda

Mobil oyunlarımızı şu anda Android cihazlarda bulabilirsiniz. Netflix hesabında oturum açıp profile giriş yapıldığında: 

  • Android cep telefonu kullanan üyeler, indirecekleri oyunları seçebilecekleri ayrı bir oyun satırı ve sekmesi görecek. 
  • Android tablet kullanan üyeler ise ayrı bir oyun satırı görecek veya indirip oynayacakları oyunları Kategoriler menüsünden seçebilecek.

Seviye 3: Dünyanın Dört Bir Yanından Oyunculara Açık

Mobil oyunlarımızı hizmet verdiğimiz pek çok dilde sunacağız. Oyunlarınızın varsayılan dili, otomatik olarak Netflix profilinizde belirttiğiniz tercihe uygun olacak. Tercih ettiğiniz dil henüz mevcut değilse oyunların varsayılan dili İngilizce olacak.

Seviye 4: Evet, Hesabınızdaki Tüm Profiller Oyun Oynayabilecek

Üyeler, aynı hesapla birden fazla mobil cihazdan oyun oynayabilecek. Olur da cihaz sınırını aşarsanız sizi bilgilendireceğiz ve böylece gerekirse yeni bir cihazda oynayabilmek için kullanılmayan cihazlardaki oturumunuzu kapatabilecek veya bu cihazları Netflix.com adresi üzerinden uzaktan devre dışı bırakabileceksiniz. 

Seviye 5: Sadece Yetişkinlere Özel

Çocuk güvenliğinin ebeveynler, bakıcılar ve veliler için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bu nedenle bu oyunlar çocuk profillerinde bulunmayacak. Çocukların yetişkin profillerine erişmesine engel olmak için bir PIN kodu belirlediyseniz Netflix’te oturum açarak bir cihazda oyun oynamak için de aynı PIN kodu gerekecek.

Seviye 6: İnternetiniz mi Yok? Hiç Sorun Değil!

Oyunlarımızı çevrimdışı oynayabilirsiniz! Sadece aralarından bazıları için internet bağlantısı gerekebilir. Böylece uzun yolculuklarda ve WiFi bağlantısının zayıf olduğu bölgelerde canınız pek sıkılmayacak!

Seviye 7: Her Türlü Oyuncuya Hitap Ediyoruz

Tıpkı dizilerimiz, filmlerimiz ve stand-up gösterilerimizde olduğu gibi her seviyeden ve her türlü oyuncuya hitap eden oyunlar tasarlamak istiyoruz. İster acemi ister deneyimli bir oyuncu olun, keyfini çıkarabileceğiniz oyunlar sizi bekliyor! 

Daha yeni başlıyoruz. Önümüzdeki aylarda mobil oyun deneyimimizi iyileştirmeye devam etmeyi ve sunduğumuz eğlencelere yenilerini eklemeyi dört gözle bekliyoruz. 

O halde ne bekliyorsunuz? Şimdi oyun zamanı

İlginizi Çekebilir
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments