Bizi Takip Et!

Espor

Fnatic ‘in Eski CSGO Oyuncusu pronax ‘ın Akıl Hastanesine Kaldırıldığı Iddiası

Pronax, meslektaşlarının kendisini şirketten dışlamak için onun hakkında yalan söylediklerini iddia ediyor.

images 7 1

Godsent‘in CEO’su ve takımın kurucularından Henrik Denebrandt, pronax ’ın yaşadığı sağlık sorunlarından dolayı takım ile ilişkisinin geçici süreliğine kesildiğini açıkladı.

Denebrandt tarafından yapılan açıklamaya göre, pronax yaşadığı ruhsal sorunlarından dolayı geçici olarak Godsent‘teki tüm görevlerinden alındı. Henrik Denebrandt, pronax ’ın halen şirketin bir hissedarı olduğunu ama herhangi bir şekilde operasyon tarafında yer alamayacağını belirtti.

Markus “pronax” Wallsten, Mayıs 2019’da rekabetçi CSGO’dan emekli olmuş, Fnatic’den de bildiğimiz eski bir profesyonel CSGO oyuncusu ve şu an GODSENT yönetim kurulu üyesi. 29 yaşındaki oyuncu, geçtiğimiz birkaç günden beri meslektaşları hakkında bazı endişe verici şeyler tweetliyor ve ortalik karışıyor. Hatta daha da kötüsü dün bir akıl hastanesine kaldırıldığından bahsetmesi gündemi iyice sarsan bir unsur oldu.

İlgili tweet dizisi 23 Ağustos’ta pronax ‘ın, meslektaşlarının kendisi hakkında “yalan uydurduğunu” ve “tekrar akıl hastanesine kaldırıldığını” iddia eden bir tweet atmasıyla başladı.

Sadece birkaç dakika sonra pronax tekrar tweet attı ve bir avukatın yardımını isteyerek “aynı şeyin 1 yıl önce olduğunu” iddia etti.

Pronax, “Bu sadece meslektaşlarımın ve ailemin polise gideceğimi ve bir rapor vereceğimi bildiği için oluyor” diye devam etti.

Yaklaşık iki saat sonra, pronax’tan başka bir tweet geldi, “dışarıda” olduğunu ve sonunda hikayesini herkese anlatacağını söyledi.

Ardında attığı tweette meslektaşlarının onu, yönetim kurulundaki koltuğundan etmeye çalıştığını ve bu konuda yaklaşık 9 aydır şüphelendiğini ifade etti.

Pronax’ın iddialarının doğruluğu kesin olmasa da, CSGO topluluğu, tweetlerinin yanıtlar bölümünde ona yürekten destek gösterdi. Herkese desteklerinden dolayı teşekkür eden ve onlara en kısa sürede geri döneceğine dair güvence veren bir yanıt olarak hayranlara da cevap verdi.

Iki polis memuruyla tartışması sırasında panikle atmış olduğu tweet serisi hakkında özür dileyen pronax, her şeyi daha plânlı bir şekilde yürüteceğini belirterek hukuki süreçte kendisine yardımcı olabilecek iyi avukatlar aradığını belirtti.

Umarız kendisi en kisa sürede hakettiği yere geri döner ve sağlığına yeniden kavuşarak bu platformda ismini yaşatmaya devam eder.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Espor