1. Anasayfa
 2. TFT

TFT Galaksiler Set Ortası Güncellemeleri

TFT Galaksiler Set Ortası Güncellemeleri
0

Okumaktan hoşlanmayanlar için kısa bir özet: Haziran ayının başında Teamfight Tactics Ekibi, Galaksiler’e bir set ortası güncellemesi getiriyor. Bunun kapsamındaki yeni içerikler:

 • Sıfırlamayla birlikte gelecek yeni bir dereceli mevsimi
 • Çıkış setindeki, Elementlerin Yükselişi’ndeki ve Galaksiler’in ilk mevsimindeki dereceli ödülleri
 • Bir arena, çatapatlar, yumurtalar ve ifadelerle birlikte gelecek yepyeni bir kart
 • Tek bir sevimli yumurtadan çıkan üç yeni minik efsane çeşidi
 • Mobil performans iyileştirmeleri
 • Yepyeni bir Mobil Mağazası

TFT Ekibi, yaptığı yazılı açıklamaya göre metayı sürekli değiştirmeden oyunu ilgi çekici kılabilmek için setin uzunluğu ve yapısında bazı değişikliklere gidecek. Galaksiler seti aşağı yukarı altı ay sürecek ve bu sürede bir büyük set ortası güncellemesi getirecek. Anlaşılan oyunu ilgi çekici tutmak fakat bunu çok fazla değişikliğe gitmeden başarmak istiyorlar. Şu an hâlâ deneme aşamasında, dolayısıyla gelecekteki setlerin süreleri değişiklik gösterebileceği söyleniyor.

Kısacası, 10.12 Yaması civarında (yani haziran başı) birkaç yeni şampiyon ve özellik eklenirken mevcut bazı şampiyon ve özellikleri kaldıracaklar. Bunun yanı sıra ilk iki setin uzun süredir beklenen dereceli ödüllerini getirecek, yeni bir dereceli mevsimi başlatacak ve oyunculara yeni bir kart sunacaklar. TFT Ekibi önümüzdeki ay boyunca ayrıntılı bilgilerle karşımızda olacaklarını söylediler.

Dereceli

Seti uzatmalarındaki amaçlarından biri de setin içerik ve mekaniklerinin tadını çıkarmanız için size daha fazla süre tanımak. Tabii TFT ekibi ekledikleri bu süreyi iki dereceli mevsimine bölmenin önemli olacağını düşündüler, çünkü set ortası değişiklikler yepyeni bir ustalık seviyesine ulaşabileceğiniz kadar büyük olacak. Ayrıca bu dönemde dereceniz de sıfırlanacak ama setler arasında olduğu kadar sert bir geçiş yaşanmayacak. Çoğu oyuncu bir önceki seti bitirdiği aşamanın bir aşama altından başlayacak (mesela Altın 3’te bitirdiyseniz Gümüş 3’te başlayacaksınız). Tüm Ustalık ve üstü oyuncular Elmas 4’ten başlayacak.

Tırmanışa hemen başlamak ve yeni mevsimin geleceği saati öğrenmek isteyenler için, ilk mevsim 10.12 Yaması’yla birlikte sunucular kapandığında sonlanacak ve ikincisi sunucular yeniden açılır açılmaz başlayacak.

Dereceli Ödülleri 

İlk seti ve Elementlerin Yükselişi’ni Altın veya üzeri bitiren oyuncuların Şanlı minik efsaneleri 10.12 Yaması’nda gelecek. Gelecekte her mevsimdeki derecenize bağlı olarak bir ifade kazanacaksınız. Ayrıca her iki Galaksiler mevsiminde de Altın veya üstü bir aşamaya ulaşırsanız, setin sonunda Galaksiler Şanlı minik efsanesini kazanacaksınız.

new rankedLL sketches
Üstünde çalışılıyor, değişiklik gösterebilir.

Galaksiler Kartı II 

TFT Ekibi, üzücü bir mağlubiyet serisindeyken bile TFT’de ilerleme kaydetmekten hoşlandığınızı biliyor. Dolayısıyla yeni dereceli mevsimiyle birlikte bedelsiz bir Galaksiler Kartı ve alınabilir bir Galaksiler Özel Kartı getiriyor. 10.12 Yaması çıktıktan kısa bir süre sonra özel kartı 1295 RP karşılığında alabileceksiniz.

Yeni Galaksiler Kartı’ndaki özel içerikler:

 • Arena
 • İfadeler
 • Çatapatlar
 • Minik Efsaneler

Kartın yanı sıra içinden üç yeni minik efsane çeşidinin çıkabileceği yeni bir yumurta da gelecek. Çok fazla ayrıntı paylaşamayacağını söyleyen TFT Ekibi bizlere ufak bir önizleme bıraktı:

New LLconcept

TFT Ekibi’nin mobil versiyon için yapığı açıklamayı da okumak istersiniz diye aşağı, düzenleme yapmadan ekledim.

Mobil

Hadi biraz da TFT Mobil hakkında konuşalım.

İlk ayda 10 milyon oyuncunun TFT’yi telefonlarında oynadığını gördük ve TFT’nin her zaman yanınızda olması bizi heyecanlandırıyor. Ekibimizin büyük bir kısmı oyunu artık sadece telefonda oynuyor ve sunduğumuz deneyimi genişletmeyi ve iyileştirmeyi iple çekiyoruz.

TFT Mobil’i geliştirirken, oyunu istediğiniz yerde oynayabilmenizin onu TFT PC’deki tüm özelliklerle birlikte çıkarmaktan daha önemli olduğuna karar vermiştik. Şu anda daha ayrıntılı ayarlar, sohbet, Mağaza ve oyun içi rehber gibi bazı özellikleri eklemek için çalışıyoruz. 10.12’de oyuna Mağaza ekleyeceğiz, çünkü alabileceğiniz havalı kozmetik içerikler üretmekten hoşlanıyoruz. Tabii katkılarınız, mobil oyunu geliştirmemize de destek oluyor.

Ayrıca çoğu telefonda daha sorunsuz bir deneyim için, TFT’nin performansını da arttırmak istiyoruz. Canavarlara karşı savaştığınız turlardaki FPS düşüşlerini ve oyuncuların tam takım kompozisyonlarına ulaştığı ileri safhalardaki performans sorunlarını düzeltmek için kolları sıvadık. Ayrıca şampiyonlara yanlış eşya verdiğiniz veya yedek kulübenize koymak istediğiniz birimleri sattığınız durumları azaltmak için dokunma hassasiyeti gibi şeyleri de iyileştireceğiz. Genel olarak hem TFT Mobil oyuncularına hem de PC oyuncularına aynı imkânları sunmak istiyoruz ve bunu başarmak için performansı iyileştirmemiz çok önemli.

Son olarak tabletler hakkında kısa bir açıklama yapalım. Birçoğunuz TFT’nin tabletlerde sorunsuz bir şekilde çalışmasının harika olacağını söyledi. Gelecekte bu konuda çalışmalarımız olacak; fakat şimdilik mobildeki TFT deneyiminin kalitesini iyileştirmeye odaklanmak istiyoruz. Mobildeki deneyimden memnun kaldığımızda oyunu tabletlerde de çalışır hale getireceğiz.

Profesyonel ruhlu amatör muhabir. [email protected]

Yazarın Profili
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments