Bizi Takip Et!

VALORANT

Valorant 2.07 Yama Notları

Astra, Raze ve Viper Ajanlarında Önemli Değişiklikler!

Valorant Yama Notları

Ajanların ve silahlara beklenen güncelleme Valorant 2.07 yama notu ile geldi.

İki ağır yamanın ardından (tahmin edin hangisi şakaydı), bu sefer daha hafif bir yamayla karşınızdayız. Hafif dediysek de Astra ve Raze’e gelen değişikliklerin, özellikle Spike yerleştirme/imha etme aralığında ve gelecek saldırıları tahmin etme konusunda önemli farklılıklar yaratacağını düşünüyoruz.

Viper’a yeni bir denge düzenlemesi değil, hata gidermesi yaptık. Fakat hatanın düzeltilmesiyle birlikte yakın zamanda eklediğimiz çürüme güçlendirmesinin potansiyel gücü de biraz etkilenecek.

Valorant 2.07 AJAN GÜNCELLEMELERİ

astra valorant

ASTRA

Astra’nın Çekim Alanı’nın Spike’ı imha eden kişilere etki etmemesi mantık dışıydı. Bu nedenle, bu yamada onu kaldırmaya odaklanarak Astra’yı biraz desteklemiş olduk. Yeteneklerin birbiriyle etkileşiminin mümkün olduğunca tutarlı ve kolay öğrenilebilir olmasını istiyoruz. Ajan yeteneklerini kullanmanın farklı yollarını keşfederken beklenmedik engellerle karşılaşmamanızı umuyoruz. Bu güncelleme, Spike kurulduktan sonra düşmanların Çekim Alanı’nın etrafından dolanmasını ve bekleme süresini göz önünde bulundurup oynamasını gerektirerek ilginç etkileşimlere zemin hazırlayacak. Her zaman olduğu gibi bu değişikliğin Spike kurulduktan sonraki süreci nasıl etkileyeceğini yakından takip edeceğiz.

Çekim Alanı

 • Artık Spike’ı imha eden ajanları da merkezine çekiyor.
 • Düşmanlar Spike’ı imha ettikleri sırada Spike’ın menzilinden çıkarsa, imha etme işlemi yarım kalır.
raze valorant

RAZE

Ana ajanı Raze olan oyuncular, Patlayıcı Çanta’yı kullanarak çok hızlıca, çok uzağa uçabileceklerini (uç, uç böceğim) öğrendiler. Oyun sırasında uzaktan bir patlama sesi duyduktan sonra düşman Raze’in aniden tepenize indiğini görmek işten bile değil. Jett’in Rüzgâr Gibi yeteneğinde olduğu gibi Raze’e de uçtuğu sırada duyularak diğer oyuncularının onun hareketlerini takip etmesini kolaylaştıracak ve tehlikenin yaklaştığını haber verecek bir ses efekti ekliyoruz. Bunun yanı sıra, yeteneklerinin görsel efektleri üzerinde bazı değişiklikler yaptık ve savaş meydanında patlarken çatışmalarda görüş alanını engelleme oranını azaltmaya çalıştık.

 • Patlayıcı Çanta kullanarak havaya fırladığında duyulacak ses efektleri eklendi.
 • Patlamaların ve Nefes Kesen yeteneğinin görsel efektleri güncellenerek görüş alanını daha az engelleyecek ve oyun alanından daha hızlı silinecek hale getirildi.
viper valornat

VIPER

50 çürümesi olan düşmanların Marshal’la öldürülemediğine yönelik raporları biraz inceleyince bir hatayla karşılaştık. Bu hatanın, kalkanı belirli can seviyelerinde olan, çürüme etkisindeki hedeflerin aldığı hasarın ölümcül olup olmayacağını belirleyen bir mekaniğe bağlı olduğunu fark ettik. Bu hatalı etkileşimle ilgili en sık karşılaşılan sorunun Marshal olduğunu düşünüyoruz fakat bu hata gidermesinin Viper’ın yakın zamanda pekiştirilen gücünü nasıl etkileyeceğini takip edeceğiz.

Kalkanı olan çürüme etkisindeki oyuncuların aldığı hasarın ölümcül olup olmadığını hesaplarken karşılaşılan bir hata giderildi.

 • Bu durum, özellikle de 50 çürüme değerine sahip bir hedefi Marshal’la vurduğunuzda hedefin ölmesi yerine 1 canla kalmasına sebep oluyordu.

YAŞAM KALİTESİ

 • Sinyal çarkı seçim aracının kullanımını iyileştirdik, artık daha tutarlı çalışıyor olmalı.
 • Cypher’ın Bubi Tuzakları artık gözlemcileri uygun takım renkleriyle gösteriyor.

HATALAR

 • İzleyici ve gözlemcilerin farklı görüntüler arasında geçiş yaparken; dürbünle nişan alınmış keskin nişancı tüfeklerinde bazen yanlış nişangâh işaretleri görmesine sebep olan sorun giderildi. Yanlış görüntünün doğru konuma gelmesi yaklaşık 1 saniye sürüyordu. Artık doğru görüntü hemen görünecek.

Ajanlar

 • Yoru artık Çatkapı’yı kullandıktan sonra Boyutlararası Geçiş etkinken Spike yerleştiremeyecek.
 • Omen ulti kullandığı sırada Astral Yolcu formundan çıkan Astra’nın; gökyüzünde bir kubbe görmesine sebep olan sorun giderildi.
 • Sage’in Bariyer Küresi’nin, Killjoy’un taretinin yanına konulması neticesinde onun kırılmasına sebep olan hata giderildi.
 • Cypher artık Siber Kafes’in içine Gizli Kamera yerleştiremeyecek.
 • Killjoy’un devre dışı Alarm Botlarının tekrar etkinleştirilince belli bir süre önce yanından geçen ve uzaklaşan hedefleri kovalamasına sebep olan sorun giderildi.
 • Skye’ın Kılavuz Işık yeteneğinin yere doğru atılınca yer altına giriyormuş gibi görünmesine sebep olan sorun giderildi.

Valorant 2.07 Rekabet Modu

 • Sunucu seçimi ve terfi ekranındaki çeşitli yerelleştirme sorunları giderildi.
 • Karşılaşma Geçmişi filtresinin doğru çalışmamasına sebep olan hata giderildi. 
  • Bir arkadaşınızın Karşılaşma Geçmişi’ne bakarken aynı anda çok fazla filtre kullandığınızı belirten bir hata mesajı almanız mümkün. Bu sınırlamanın amacı performansa yardımcı olmak fakat yalnızca arkadaşınızın kariyerine bakarken geçerli olmalı.

Sosyal

 • Oyuncuların rekabetçi sıra kısıtlamasının süresi bittikten sonra kısıtlamadan kurtulabilmek için istemciyi yeniden başlatmasını gerektiren hata giderildi.
 • Yeniden kurma sırasında karşılaşma bittikten sonra AFK kalan bazı oyuncuların; ceza almamasına sebep olan hata giderildi.
 • Rusça klavye kullanan oyuncuların takımlarıyla bas konuş özelliğini kullanırken sorun yaşamasına sebep olan hata giderildi.
 • Tayca klavyeye geçen oyuncuların sesli sohbet ayarlarının sıfırlanmasına sebep olan hata giderildi.

KAYNAK: https://playvalorant.com/tr-tr/news/game-updates/valorant-2-07-yama-notlari/

Oyunları Takip Ederek Seven. İletişim: [email protected]

Yorum Yapmak İçin Tıklayın
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla VALORANT