1. Anasayfa
  2. VALORANT

Valorant’a Sor #13 Yayınlandı

Valorant’a Sor #13 Yayınlandı
0

Valorant yetkililerinin zaman zaman oyunculardan gelen soruları yanıtladığı etkinlikte bugün Valorant’a Sor #13 yayınlandı ve yeni sorulara cevap verdiler.

SORU

Valorant’a Sor #13 – AFK kalanlar veya oyundan çıkanlarla ilgili neler planladığınızı merak ediyorum. Daha ağır cezalar verecek misiniz? Oyundan “çıkma oranı” göstergesi ekleyecek misiniz?

CEVAP

Karşılaşmada AFK kalan birine denk gelmek gerçekten çok sinir bozucu. Oyundaki bu tür davranışları azaltmanın yollarını arıyoruz. Öncelikle 1.14 güncellemesiyle, dereceli modda oynamak için “oynanması gereken karşılaşma sayısı” şartını “kazanılması gereken karşılaşma sayısı” olarak değiştirdiğimizi fark etmişsinizdir. Bu değişiklikle, oyuncuların karşılaşma sayısı kasma çabasının önüne geçebildiğimizi ve onları gerçekten oynayıp kazanmaya heveslendirdiğimizi umuyoruz. Gelecek yama notlarında bu konuyla ilgili detaylı bilgi bulabilirsiniz.

İkinci olarak, bu tür davranışları daha sert bir şekilde cezalandırabilmek adına daha iyi tespit etmenin yollarını arıyoruz. Beceri kademesi cezaları, XP miktarında düzenlemeler, sırada bekleme süresini uzatma ve işler sarpa sararsa uzaklaştırmaya kadar gidecek farklı cezalar uygulamayı planlıyoruz. İletişim ve oynanıştan kaynaklanan olumsuz davranışları ayırt ederek ona göre cezalandırmak istiyoruz. Tespit mekanizmalarına yönelik gizli planlarımızı sizinle paylaşamayız ama oyunu daha keyifli hale getirmek için düzenli olarak çalıştığımızı bilmenizi isteriz! Önümüzdeki yıl bu değişiklikleri birer birer oyuna ekledikçe gözle görülür farklılıklar olacağını umuyoruz.

SORU

Valorant’a Sor #13 – Daha önce, ikincil hesaplarla mücadele etmenin bir yolu da üstün performans gösteren hesapları takviye etmek olabilir demiştiniz. Art arda 20 karşılaşma kaybeden oyuncuları mimlemenin bir yolu var mı?

CEVAP

Kazanmaya çalıştığınız halde art arda 20 karşılaşmayı da kaybettiyseniz, size tüm kalbimle sevgilerimi gönderiyorum. Fakat tabii birinin art arda bu kadar çok karşılaşma kaybettiğini görünce ilk etapta akla kasti olarak besleme yaptığı düşüncesi geliyor. Bu oyuncuları şikâyet etmelisiniz. Bunun sonucunda oyuncular yazılı ve sesli sohbet cezalarının yanı sıra tekrar edilen davranış sebebiyle uzaklaştırma bile alabilir.

SORU

Valorant’a Sor #13 – Oyuncuları engelleyerek onlarla bir daha aynı sıraya girmememizi sağlayacak bir özellik eklemeniz mümkün mü?

CEVAP

İlginç bir fikir! Sırada bekleme süresinin fazla artmadığından emin olmamız gerekir. Fakat bir önceki karşılaşmada şikâyet ettiğiniz kişiyle yine karşılaşmanın ne kadar sinir bozucu olabileceğini inanın anlıyoruz. Bu konuyu biraz düşüneceğiz. Ancak olumsuz davranışları daha iyi şekilde tespit ederek uygun cezalar vermek üzerinde çalıştığımızı bilmenizi istiyoruz. Böylece birlikte oynamak istemediğiniz oyuncu sayısını da azaltabileceğimizi umuyoruz.

KAYNAK

Bir şeyler yazıyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments