1. Anasayfa
  2. VALORANT

Valorant Geliştiricilerinden “Valorant’ın Şimdiye Kadarki Hikâyesi”

Valorant Geliştiricilerinden “Valorant’ın Şimdiye Kadarki Hikâyesi”
0

Valorant Kreatif Direktörü David Nottingham, sinematikler hakkında konuştu! Düellocular ve Yansımalar sinematikleri arasındaki boşluğu tamamlayan Nottingham, hikayeye dair şunları söyledi:

Valorant oyuncuları!

Yakın zamanda Yansımalar videosunu beğeninize sunduk. Şimdi o videonun kapsamlı VALORANT evrenindeki yerinden bahsetmek, merak edilen soruları yanıtlamak ve bundan sonra yapacaklarımızla ilgili ağzınıza bir parmak bal çalmak için buradayım.

Valorant çıkalı tam bir yıl oldu! Bizim için olduğu kadar sizin için de çılgınca bir yıl olduğunu söylesem yalan olmaz sanırım. O halde şimdi bir durup VALORANT’ın çıktığı ana benimle birlikte dönmenizi istiyorum. Düellocular videosu, gizemli bir “paketi” kontrol altına alabilmek için bir Avrupa şehrinin çatılarında kovalamaca halinde olan iki ajanımız Phoenix ve Jett’i tanıtmıştı.

Videonun en sonunda paketin Kıvılcımlar (Bölüme adını veren Ignition’dan geliyor) çıkarıp patlayarak büyük bir şehir üzerinde korkunç bir etki bıraktığına ve dünyanın dört bir yanındaki savaşları tetiklediğine şahit olmuştuk. (Bu patlamanın ardından, bildiğimiz haliyle Ascent haritası yaratılmıştı)

Son videomuz Yansımalar’da, Düellocular videosunda kaldığımız yerden devam ederek Valorant evrenindeki gözlerden uzak çekişmelere ışık tuttuk.

Kıvılcım’ın ertesi gününde dünya şokta. Bu gibi felaketleri önlemek için kurulan gizli Valorant Protokolü, yaşanan olaylara bir anlam vermeye çalışıyor. Venedik ve patlayan paketten kalan parçalar üzerinde yapılan analizler sonucunda, cihazın daha önce temiz ve güvenli bir enerji kaynağı olduğu düşünülen radyanit gücünü kullandığı anlaşılıyor.

Valorant ajanları, Fas’taki bir Kingdom bölgesinde (Bind haritası) aynı cihazdan bir tane daha tespit ediyor. Bölgeye vardıklarında “Spike”ın etkinleşmek üzere olduğunu görüyorlar.  Ajanlar birlikte çalışarak kısa süre içinde cihazı etkisiz hale getirmeyi ve başka bir felaketi önlemeyi başarabilecek mi? En büyük düşmanları olan… kendileriyle baş edebilecekler mi?

duality lore

VALORANT’ın kreatif direktörü olarak deneyimi ve hikâyeyi sizin için daha anlaşılır kılacak merkezi bir anlaşmazlığa, risklere ve hedeflere sahip, farklı ve bir o kadar da kendi içinde tutarlı bir evren sunduğumuzdan emin olmaya çalışıyorum. Çıkardığımız içeriklerin birbiriyle alakalı olmasını ve zamanla hem oyun dışında hem de oyun içinde Valorant’la ilgili daha fazla şeyi su yüzüne çıkarmasını sağlamak için ekiplerin hepsiyle birlikte çalışıyorum.

“Hikâye uyumsuzluğu”, oyun geliştirme alanında karakterleri ve hikâyesi esas oynanışla çok alakalı olmayan oyunları tanımlamak için kullandığımız bir terim.

Örneğin, çok derin bir hikâyesi ve üstüne düşünülmüş geçmişlere sahip karakterleri olan bir oyunda herkesin birbirini alakasızca vurduğunu veya dövdüğünü düşünün. Açıkçası bu her zaman bir sorun değil, hatta en sevdiğim oyunlardan bazıları bunu yapıyor ve çok eğlenceliler! Fakat biz Valorant’ın hikâyesine boyut kazandıracak özel bir şeyler yapmak istedik. Aynı oyun alanında deneyimli ajanların arasındaki 5’e 5 kişilik saldırı/savunma çekişmesini mantıklı bir temele dayandırabilir ve her şeyi bir araya getirecek merkezi bir anlaşmazlık bulabilir miydik?

Yansımalar temasını derinlemesine inceleyerek ve şu soruları sorarak hikâyenin katmanlarını tek tek soyduğumuz için çok heyecanlıyım:

  • Bu “kopya” ajanlar kim?
  • Bir madalyonun iki yüzü gibiler mi?
  • Bir taraf neden daha saldırgan görünüyor?
  • Dünyanın olduğu son sahnede neden dünya neredeyse ikiye bölünmüş gibi görünüyor?

Bir yılı geride bırakmış olsak da macera daha yeni başlıyor. Yeni yaşımızda, kafanızda oluşan soruları yanıtlamak ve hiç kuşkusuz onlara yenilerini eklemek için sabırsızlanıyoruz!

Kaynak: https://playvalorant.com/tr-tr/news/dev/valorant-in-simdiye-kadarki-hikayesi/

İlginizi Çekebilir
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments