1. Anasayfa
  2. Diğer

Xbox Series S Fiyatı Resmi Olarak Duyuruldu

Xbox Series S Fiyatı Resmi Olarak Duyuruldu
0

Sony ve Microsoft, 2020’nin büyük bir kısmı boyunca yeni nesil konsolları hakkında oyun dünyasına ilişkin bilgileri aktarıyorlardı.Neye benziyorlar, lansmanda ve sonrasında hangi oyunların geleceği, yapmak için hepimizin bilmek istediği bilgiler satın almamız için nedenler. Ancak her iki şirket de en önemli faktörlerden biri olan fiyatı açıklamaya istekli değil.

Bir şirket önce konsolunun fiyatını açıklarsa, bu potansiyel olarak diğerinin altını çizmesine izin verir. Mesele şu ki, kesin bir çıkış tarihi onaylanmamış olmasına rağmen, 2020′nun bitmesine az bir zaman kaldı.

Pazartesi gecesi geç saatlerde, yeni bir sızıntı, X Serisinin diğer sızıntıların önerdiğinden 100 $ daha düşük olan 499 $ ‘a mal olacağını öne sürdü. Sorun burada yatıyor. O kadar çok farklı fiyat talep eden o kadar çok sızıntı oldu ki, bu noktada kimse kime inanacağını bilmiyor. Sızıntı aynı zamanda Microsoft’un yeni nesil konsolunun daha küçük bir versiyonu olan Xbox Series S için de bir fiyat içeriyordu. Xbox şimdi bu sızıntının ikinci yarısının doğru olduğunu doğruladı ve son derece kompakt Series S’nin 299 dolara mal olacağını da ortaya koydu.

Pazartesi gecesi sızıntıları o kadar çok kanıta dayanıyordu ki, konu Series S‘yi ortaya çıkarmaya geldiğinde Xbox’ın pek fazla seçeneği yoktu. Sızıntılar, konsolun tam olarak ne kadar küçük olduğunu gösteren kısa bir klip bile içeriyordu.Xbox, Seri S‘nin “şimdiye kadarki en küçük Xbox” olduğunu iddia ediyor. Görsellerden gördüğümüz gibi bu duruma inanabiliriz.

X Serisi’nin fiyatını çevreleyen sızıntılara gelince, Xbox henüz bunların doğru olup olmadığını onaylamadı. Aynı sızıntıdan gelecek S Serisi bilgileri doğru olduğu için, olası görünüyor. 499 $ ayrıca daha büyük, daha güçlü yeni nesil konsol için makul bir fiyat gibi geliyor.

İlginizi Çekebilir
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments