Bizi Takip Et!

Röportajlar

Engin “MAJ3R” Küpeli Sorgu Odasında!

Takipçilerimiz sordu, Sangal Esports’un IGL rolündeki yıldız ismi MAJ3R cevapladı.

maj3r sorgu odasında

Counter-Strike 1.6 ile espor kariyeri başlayan ve şuanda Sangal Esports CS:GO ekibinde yer alan Engin “MAJ3R” Küpeli Sorgu odası konuğumuz oldu. Maj3r, ülkemizin efsane CS:GO takımı Space Soldiers ile yıldızı parlayan isimlerden bir tanesi. Yıldızı Space Soldiers’ta parlamış olsa da LDLC takımında oynadığı 1 sezonda ekibine ESL Championnat National Summer 2019 şampiyonluğunu kazandırmayı başaran bir isim.

Ayrıca CS:GO Türkiye milli takımı adına ekibiyle katıldığı The World Championships 2016‘da rakibimiz Arjantin’e muhteşem bir geri dönüş atarak 2-1’lik skorla şampiyonluğu kucaklayan ekip içerisinde bulunuyor. Bu başarıların üstüne bir de güzel mizacı olması taraflı tarafsız herkes tarafından sevilen bir isim olmasını sağlıyor.

Bu haftaki sorgu odası konuğumuz Engin “MAJ3R” Küpeli, instagram takipçilerimizden gelen 100+ sorunun aralarından seçtiğimiz 10 tanesini cevapladı. İşte cevaplar;


1) Kaç yaşına kadar oynamayı düşünüyorsun ve oyunculuk kariyerin bittiğinde ne gibi planların var? @bugragulacti

“Ciddi bir şekilde kendimi çok rahat hissediyorum, kafamda bir yaş falan koymuyorum, Allah sağlık verene kadar oynayacağım ve yaş rekoru kırmak istiyorum. Şimdilik 35 diyelim. ( ama planım 40)😁


2) Espor adına en pişman olduğun an neydi? @gedaderler

“Pişmanlık çok kötü bir duygudur, genelde pişman olmamak için her kararı kalbimle alıyorum ancak oyun içinde belki Fnatic’e karşı Wesg Final maçında Mirage haritasında 14-8 maçı vermek ve çözüm bulamamak bir “lider” olarak en büyük pişmanlığımdır.


3) Çoğu maçta yaşanan bir durum olan rakip eco iken round’un kaybedilmesini neye bağlıyorsun? @a.lideniz

“Cevap yok”


4) Takım içerisinde özellikle şu konuda eksiğimiz var ve bunu geliştirmeliyiz dediğin bir şey var mı? @thesrc__

“Takım yavaş yavaş iyi şeyler göstermeye başladı, Polat abi ile sağlam bir şekilde sistem kurmaya çalışıyoruz. Uzun vadede, söylediğim gibi her zaman, CS:GO bir “hata” savaşıdır, hangi takım en az hata yaparsa kazanır, ondan dolayı hatalarımızı düzeltmeye çalışıyoruz. “


5) Takımda AWP’yi çok iyi kullanabilen 2 oyuncunun olmasının sizin için avantajları ve dezavantajları neler? @b3rksnkl

“Tabi kii avantajlı, mobil bir savunmamız var. Ekrem ya da Ömer bi an “big play” yapıp bir maçı döndürebilirler ama bir yandan da dezavantaj tabii ki ekonomik olarak 2 awp, çok fazla para demek. Ondan dolayı dikkat etmek lazım.”


6) Espor kariyerin boyunca en iyi anlaştığın takım arkadaşın kimdi? @yusufcankaya24

“2 isim var, 1.6’da “SIXER”, hayatım boyunca her zaman aynı takımda oynadık – 10 sene -, sonra Türkiye’de ise “paz” kesinikle.”


7) Türkiye’de esporcu olmayı düşünen kişiler CS:GO’dan mı yoksa Valorant’tan mı kariyer yapmalı? @talha.ozyol

“Bu tabii ki herkes göre değişir, CS:GO ayrı Valorant ayrı ama aynı kurallar var. Valorant’ın geleceği de güzel gibi duruyor, CS:GO artık profesyonel olmak içi artık tren geçti ve Türkiye’de gerçekten çok zor, benim abi tavsiyem; Valorant’a yönelsinler ama bana sorarsan CS:GO mu, Valorant mı, her gün CS:GO.”


8) İlerleyen zamanlarda Fransız bir organizasyona katılmayı düşünür müsün? @yektaxel

“Bu hayatta bizi neler bekliyor,hiç belli olmaz.”


9) World Championship 2016’daki gibi bir Türkiye takımı kurmanı isteseler nasıl bir 5’li kurardın? @keremgrms

“Bilmiyorum çok fazla yetenekli Türk oyuncu var.”


10) Space Soldiers döneminde hiç teklif aldın mı? Evet ise teklif aldığın takımlardan en iyisi sana göre hangisiydi, bizimle paylaşabilir misin? @furkan.kahrimann

“Son dönemlerde Spaces’te iken aldım evet. Bugünün Vitality’si; Apex, ZywOo, rpk. Ancak ZywOo daha patlamamıştı bugün olduğu gibi. ZywOo ile LAN oynamak da kolay olurdu 😂.

11) IGL’lerin dikkat etmesi ve IGL olmak isteyen birinin yapması gerekenler nedir? Ayrıca sence en iyi IGL kim? @bilal_yazicioglu_33 @a.hakanakyz

“Ben kendimi lider olarak görmüyorum. Genel olarak hayatta ve CS:GO’da karar almayı seven bir insanım. Türkiye’de lider etiketi oldum, kaptan olarak ben sadece 1.6’dan beri edindiğim tecrübemi Türk oyunculara vermek istedim bugüne kadar. Bugün de kendimi iyi bir lider olarak düşünüyorum. Eksiklerim çok var sadece her gün daha iyi bir oyuncu ve takım oyuncusu olmaya çalışıyorum. Ben lider olacağım diyemezsin zaten insanlar seni seçer yoksa zaten çalışmaz.”


Engin “maj3r” Küpeli’ye röportaj teklifimizi kabul ettiği için Espor Gazetesi olarak teşekkür eder, espor kariyerinde başarılar dileriz.

Sosyal medyadaki birçok ünlü sayfayı yöneten ünsüz.

5 Yorum
Abone ol
Bildir
guest
5 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Deniz
Deniz
7 ay önce

Yazılı röportajda nasıl bu kadar yazım yanlışı yapıldı anlamıyorum Engin abi tamam türkeyi biraz devrik kullanıyor ama kopyala yapıştır mı yaptınız be kardeşim.

Last edited 7 ay önce by Deniz
Emin
Emin
7 ay önce
Yanıtla  Deniz

böyle daha iyi maj3r’in sesiyle okudum 😀

Emir Evcil
7 ay önce
Yanıtla  Deniz

Evet kopyala yapıştır yaptık. Röportajlarda “doğrudan anlatım” tekniğini daha sağlıklı ve samimi buluyoruz. Yoksa, cümleleri Türkçenin imla ve anlatım kurallarına göre düzenleyip paylaşmak oldukça kolay. Keyifle okuduğunuzu umuyor iyi forumlar diliyorum..!

Deniz
Deniz
7 ay önce
Yanıtla  Emir Evcil

İlgilenip yanıt verdiğiniz için teşekkür ederim. Fakat burada bazı kelimelerin anlamı da kaybolmuş ‘csgo bir “hattalık” savaştır ‘ cümlesini 10 kere okumama rağmen anlayamadım bunun gibi birkaç cümle daha var onlara biraz daha dikkat edebilirseniz forumunuzu okumaktan elbette keyif alıyorum . İyi çalışmalar.

Emir Evcil
7 ay önce
Yanıtla  Deniz

Yapmış olduğunuz yapıcı eleştiri ile gelişimimize katkıda bulunduğunuz için çok teşekkür ederiz. Tekrardan iyi forumlar dilerim 🙂

Daha Fazla Röportajlar