1. Anasayfa
  2. Zula

Türkiye’nin İlk ve Tek Kadınlar Ligi Başlıyor

Türkiye’nin İlk ve Tek Kadınlar Ligi Başlıyor
0

Türkiye’nin ilk ve tek profesyonel kadınlar ligi olarak geçtiğimiz yıl ilki hayata geçirilen Zula Kadınlar Ligi, bu yıl 8 takımın 50 bin TL ödül havuzu ve şampiyonluk kupası için kıyasıya mücadelesine sahne olacak.

Türkiye’nin kadınlara özel ilk ve tek kadın ligi olan “Zula Kadınlar Ligi”nin ikinci sezonunun startı 27 Şubat’ta veriliyor.

Tek yerli resmi espor ligi olan Zula Süper Lig’in sahibi InGame Group tarafından; kadın oyuncuların esporda varlığını güçlendirmek ve onlara alan açmak amacıyla geçtiğimiz yıl başlatılan Zula Kadınlar Ligi;  bu yıl 8 takımın mücadelesine tanıklık edecek.

Artan takım sayısı ve ödül miktarıyla Zula Kadınlar Ligi;  2. sezonunda çok daha zorlu ve adrenalini yüksek mücadelelere sahne olurken,  Zula severlere espor heyecanını sonuna kadar yaşatacak.

İlk Hafta Programı

27.02.2021

EV SAHİBİDEPLASMAN
14:00SİVASSPORGAMERS OF FUTURE
15:00ABB ASKİ ESPORMOD-Z
16:00FASTPAY WİLDCATSİSTANBUL ESPOR
17:00STEEL TACTİCSBAL ESPOR

50 bin TL ödülü havuzlu Kadınlar Ligi’nde mücadele 7 hafta boyunca sürecek

İlk senesinde kadın oyunculardan büyük ilgi gören; Zula Kadın Ligi’nde ödül havuzu 50 bin TL’ye yükseldi. Yeni sezonun takımları ABB Aski Esor, fasPay Wildcats, Gamers of Future, Mod-Z, Steel Tactics, İstanbul espor, Sivasspor Espor ile BAL Espor; 50 bin TL’lik ödül havuzu ve şampiyonluk kupası için mücadele edecek. 8 takımın 7 hafta boyunca oynayacağı toplam 56 karşılaşma; 27 Şubat itibariyle cumartesi ve pazar günleri Zula Oyun Espor YouTube kanalından canlı olarak karşınızda olacak.

Türkiye’nin ilk kadınlar liginde espor tarihine adlarını yazdılar

Türkiye’nin ilk ve tek profesyonel kadınlar espor ligi olan Zula Kadınlar Ligi’nin ilki; geçtiğimiz yıl 25-26 Temmuz’da  gerçekleşti. Kadın oyuncuların Türkiye’nin ilk kadınlar ligine katılarak espor tarihine adlarını yazdırdığı Zula Kadınlar Ligi’nde 6 takım; 40 bin TL’lik ödül havuzu ve şampiyonluk kupası için 7 hafta boyunca kıyasıya mücadele etmişti.

Kadın esporculardan büyük ilgi gören Zula Kadınlar Ligi’nin ilk şampiyonu; bir belediye takımı olan kulübü olan Ankara Büyükşehir Belediyesi Aski oldu. Fastpay Wildcats takımı ikinci, Gamers of Future ise  üçüncü oldular.

Lig ve play-off’lar olmak üzere iki aşamalı bir sistemle yapılan; Zula Kadınlar Ligi’nin finalinde anlamlı bir çalışmaya yapıldı. Takımların karşılaşmalarının canlı yayınlandığı finallerde; yayın boyunca bir yandan da şiddete maruz kalarak yaşamını yitiren kadınların isimleri alt bantta “#Yeter” hashtag’i ile tek tek yayınlanarak farkındalık oluşturuldu.

Oyunları Takip Ederek Seven. İletişim: [email protected]

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments