1. Anasayfa
 2. VALORANT

Valorant 1.08 Yaması ile RAZE Üzdü , GUARDİAN Sevindirdi

Valorant 1.08 Yaması ile RAZE Üzdü , GUARDİAN Sevindirdi
0

Geçen seferki büyük yamadan sonra bu seferki biraz daha küçük çaplı olacak. Raze oyuncularının göz atması gereken Patlayıcı Çanta değişiklikleri ve Guardian hayranlarının seveceğini düşündüğümüz bir güçlendirme var. Ayrıca artık tüm sıralarda arka arkaya aynı harita gelme şansı daha düşük.

Giriş kısmını yazan Orcane’in genel olarak durumla ilgili değerlendirmesi şu şekilde:

Bu yama, geçtiğimiz yamaya göre daha hafif olacak ama yaptığımız değişikliklerin etkisinden biraz bahsetmek istiyoruz. Sage ve Killjoy’un daha az oynanması, Breach ve Viper’ın kendilerini daha iyi göstermesi ve Vandal’ın daha güvenilir bir performans sunması (özellikle de yakın menzillerde) metada birkaç değişiklik yaşandığını gösteriyor.

https://esporgazetesi.com/valorant-hileciler-icin-gamerdocu-kiralandi/

Bu büyük ajan değişiklikleri tamamen yerine oturana kadar odağımızı daha acil bir konuya çevirdik: Operator. Bu silaha karşı oynamanın çok zorlayıcı olduğunu ve genellikle saldıran oyunculara elden gelen hiçbir şey yokmuş gibi hissettirdiğini biliyoruz. Operator’ın karşılaşma sonuçlarına olması gerektiğinden daha fazla etki ettiğine katılıyoruz ve bu sorunu gidermek için birkaç değişiklik deniyoruz.

Operator’ın oyun için ne kadar önemli olduğunu düşünerek doğru kararı verdiğimizden emin olmak istiyoruz. Bu yüzden bu değişiklikleri uygulamaya koymadan önce içeride biraz daha test ederek tamamen doğru olduğundan emin olacağız.

Max “Orcane” Grossman, Baş Ajan Tasarımcısı

5C28B71A 2210 4CD0 B197 049FD5D9BC2F

AJAN GÜNCELLEMELERİ

RAZE

Patlayıcı Çanta

 • İlk hasarı, 200 yarıçaplık menzilde 15 ve yarıçap dışında en az 5 olabilecek şekilde düşürüldü.
 • Çanta yerleştikten 0,5 saniye sonra etkinleşerek maksimum hasarı 50’ye çıkıyor.
 • Patlayıcı Çanta’ya ateş etmek patlamasına sebep olarak mevcut hasarını vermesini sağlıyor.
 • Patlayıcı Çanta artık takım arkadaşlarına hasar vermiyor.

Raze’in Patlayıcı Çanta’sı düşmanlara pek fazla karşı koyma fırsatı vermeden çok fazla hasar veriyor. Bu değişiklikle birlikte Patlayıcı Çanta’nın hasarının ne zaman bir tehdit oluşturduğu daha açık olacak ve bu değişiklik, Patlayıcı Çanta’nın oyuncuların üzerinde uzmanlaşmaya başladığı işlevsellik yönlerine herhangi bir zarar vermeyecek. Patlayıcı Çanta artık vurulduğunda boşa gitmeyecek ve hasar verecek. Yani eğer ölümcül olabilecek menzildeyseniz hâlâ ona dikkatle yaklaşmanız gerekiyor.

SİLAH GÜNCELLEMELERİ

Guardian

 • Bedeli azaltıldı: 2500 >>> 2400
 • Atış hızı arttırıldı: 4,75 >>> 5,25 (saniye başına mermi)
 • Silahın tekrar atışa hazır olma süresi 3 mermiden sonra 0,35’ten 3 mermiden sonra 0,2925 şeklinde iyileştirildi.
  • Guardian’ın doğrudan Phantom veya Vandal’la rekabet edebileceğini (veya rekabet etmesi gerektiğini) düşünmüyoruz ama yeni bedeliyle birlikte onu bazı ekonomik veya haritaya bağlı durumlarda oyuncuların tercih edebileceği bir seçenek haline getirmek ve düşman yakına geldiğinde eskisi kadar cezalandırıcı olmamasını istiyoruz.

HARİTA ROTASYONU DEĞİŞİKLİKLERİ

Sonunda vakit geldi! Artık oyuna gireceğiniz harita tamamen rasgele olarak değil, “yarı rasgele” diyebileceğimiz bir sistemle belirleniyor. Yani diyelim son karşılaşmanızı Haven’da oynadınız. Eşleştirme sistemi bir sonraki oyununuz için bu haritayı önceliklendirmeyecek.

 • Tüm modlardaki eşleştirme sıraları yakın zamanda oynadığınız haritaları hesaba katacak şekilde güncellendi ve bu sayede artık yeni bir karşılaşma için sıraya girdiğinizde:
  • Yakın zamanda oynamadığınız bir haritada oynama ihtimaliniz daha yüksek.
  • Arka arkaya birkaç karşılaşmada aynı haritaya denk gelme ihtimaliniz daha düşük.

Ve daha fazla yama notları için tıklayınız.

https://esporgazetesi.com/fall-guys-guncellemesi-geldi/

Oyunları Takip Ederek Seven. İletişim: [email protected]

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments