Bizi Takip Et!

Valorant

Valorant’ta Mükemmel Fare Hassasiyeti Nasıl Bulunur?

Valorant’ta Ajan yetenekleri ve hareketi önemli olmakla birlikte, amaç rakiplerini yok etmektir. Oyun Dünyasında farenizin hassas ve size uygunluk noktasını bulurken göz önünde bulundurmanız gereken anahtar noktalara göz atalım.

valorant sensivity

Riot’un Birinci şahıs nişancı oyunu Valorant‘da amacınızı mükemmelleştirirken göz önünde bulundurmanız gereken bir ton değişken vardır. Bu değişkenler;

1.Mükemmel Crosshair

Eğiminizi geliştirmek için yapmak istediğiniz ilk şey, mükemmel artı işaretini”crosshair” tasarlamaktır. Artı işareti yerleşimlerinizi sabitlemek istediğinizde, imlecinizi her zaman görebilmeniz çok önemlidir.

2.Artı işaretinin yerleşimi önemlidir

Valorant’taki artı işareti yerleşimi, kafa yüksekliğini hedeflerken mükemmel nişancınıza alışmak için mükemmel bir yerdir. Bunu gerçekten çözmenin tek yolu zaman ve pratiktir. Neyse ki, Valorant’ın içinde kafa yüksekliğine nişan almanıza yardımcı olmak için kullanabileceğiniz bazı kullanışlı araçlar var.

3. Üçüncü taraf hedef eğitmenleri

Oyun içi uygulama modu iyi olsa da, sadece çok şey yapabilir. Eğer gerçekten bir sonraki seviyeye geçmek istiyorsanız, bir hedef antrenörü kullanmak isteyeceksiniz.

Valorant için en iyi fare hassasiyeti

Her şeyden önce, Valorant’taki hassasiyetinizin iki şey tarafından belirlendiğini anlamak isteyeceksiniz: farenizin ‘inç başına nokta sayısı’ (DPI) ayarı ve oyun içi hassasiyet ayarı. Bunların kombinasyonu artı artı hareket hızınızı etkileyecek… ve sonuç almak isteyeceksiniz.

Çeşitli popüler FPS başlıklarından çok sayıda dönüşüm denklemi mevcuttur, ancak bunların her biri, üstün hareket üzerinde iyi konumlandırma için neredeyse her zaman ödüllendirileceğiniz anlamında Valorant’ın hareket mekaniğini reddeder.

Bu nedenle, hareket arka koltuk aldığından, Valorant gibi bir oyun için daha yüksek bir fare hassasiyeti gerekli değildir. Daha yumuşak, daha güvenilir artı işareti hareketine öncelik verilmelidir. Bu düşünceyle, 400-800 bölgesinde bir DPI seçmek isteyeceksiniz .

DPI’nızı seçtikten sonra, artık etkili DPI’nızı (eDPI) denemeye başlayabilirsiniz. Bunu hesaplamak için, sadece seçtiğiniz DPI’yı almak (daha iyiyi düşürmek) ve bunu oyun içi duyunuzla çarpmak isteyeceksiniz. Temel bir örnek olarak, 400 DPI x 0.50 Valorant hassasiyeti = 200 eDPI .

Burada sihirli bir sayı olmamasına rağmen, oyuncuların başlangıçta 200 – 400 eDPI arasında bir yere düşmeleri önerilir . Bunu anlamak için denenmiş ve test edilmiş bir yöntem basit 180 ° testidir.

Bunu yapmak için farenizi fare tablonuzun en sol tarafına götürün ve yatay olarak en sağ tarafa sürükleyin. Karakteriniz bir taraftan diğerine 180 ° dönüş yapmak isteyecektir.

DPI veya oyun içi duyarlılığınızı deniyorsanız, profesyonelleri örnek alın onlara göre yaşamayın. Bulmakta zorlandığınızdan emin olmak için yukarıda belirtilen değişkenleri kademeli olarak artırdığınız / azalttığınızdan emin olun.

EDPI aralığı tavsiye edilirken (ve çoğu profesyonel oyuncu bunun içinde bir yere düşer), sadece bunların tercih edildiğini bilin. Örneğin, T1’in Braxton ‘Brax’ Pierce’ının 141.6 eDPI’sı bulunurken, 100 Hırsız ‘ Spencer’ Hiko ‘Martin 576’lık şaşırtıcı bir eDPI çalıştırıyor.

Oyunları Takip Ederek Seven. İletişim: [email protected]

Yorum Yapmak İçin Tıklayın
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Valorant