Bizi Takip Et!

Espor

VCT: 3. Aşama – Challengers 2 Birinci Gün Sonuçları

VCT Masters Berlin yolunda resmi karşılaşmaların sonuçları, haberimizin devamında!

VCT results

Açık ve kapalı elemeleri geçtiğimiz hafta tamamlanan VCT 3. Aşama Challengers 2, 27 Temmuz’da tüm hızı ile başladı. Türkiye’de son 8’e kalan takımların Berlin bileti alma yolunda kıyasıya mücadelesi, son 1 takımın EMEA Challengers Playoff’larına katılmaya hak kazanması ile 31 Temmuz’da sonuçlanacak.

VCT: 3. Aşama – Challengers 2 Upper Bracket

Beşiktaş Esports 2 – 0 BBL Esports

Beşiktaş’ın üstünlüğü ile geçen maçlarda, ilk karşılaşma Bind haritasında oynandı. 7-5 biten ilk yarının ardından Beşiktaş Esports maçı 13-7 ile kazandı. Serinin ikinci karşılaşması ise Haven haritasında oynandı. Saldırı tarafında başlayan BBL 5 el kazanabilse de atakta sadece 1 raund kazanarak Beşiktaş Esports’a karşı 13-6 mağlup oldu.

Digital Athletics 2 – 1 Fire Flux Esports

Serinin ilk maçı Split haritasında oynandı. İlk yarıyı 7-5 gibi ezici bir yakın bir skorla bitiren Fire Flux Esports, hanesine 6 skor daha yazdırarak 13-7 skorla haritayı tamamladı. İkinci harita ise Bind oldu. Çekişmeli geçen karşılaşmada Digital Athletics, 13-11 ile galip geldi ve karşılaşmayı üçüncü haritaya taşıdı. Icebox haritasında üstünlüğünü vurgulayan FF, 13-7 ile serinin galibi oldu.

Futbolist 0 – 2 Thunderbolts Gaming

Futbolist’in “kalesi” olarak bilen Split haritasındaki ilk maçta Futbolist, ilk yarıyı 5-7 geride kapattı. İkinci yarıda sadece 4 raund kazanarak ilk haritayı 13- 9 kaybeden taraf oldu. İlk haritanın MVP’si AtaKaptan oldu. Thunderbolts Gaming’in seçtiği ikinci harita olan Icebox’ta ise raundlar yakın geçmesine rağmen yine 13-11 Futbolist mağlubiyeti ile sonlandı. İkinci haritanın MVP’si ise Emre “sterben” Demirci oldu.

RARE Esports 2 – 1 Otherside

Maçın ilk haritası Bind oldu. İlk yarıyı 9-3 gibi ezici bir üstünlükle bitiren OtherSide, 4 elin ardından maçı 13-8 tamamladı. İkinci karşılaşma Breeze haritasında oynandı. Bu sefer ipleri eline alan RARE Esports oldu ve haritada 13-5 ile galip geldi ve karşılaşmayı üçüncü haritaya taşıdı. Split haritasında tekrar ipleri elinden vermeyen RARE Esports, 13-11 ile serinin galibi oldu. Maçın MVP’si ise Enes “jonx ” Güngör oldu.

VCT: 3. Aşama – Challengers 2 Lower Bracket

BBL Esports 1 – 2 Fire Flux Esports

Oldukça çekişmeli geçen maçlarda, Fire Flux Esports rakibini 2-1 mağlup etmeyi başardı. Özellikle BBL’in seçtiği ikinci harita Bind‘da büyük bir comeback atan BBL, durumu 2-10’dan 12-12’ye getirerek uzatmalara getirdi. Uzatmalarla ile beraber maç 15-13 bitti. İkinci haritanın öne çıkan oyuncusu İbrahim” lurzy0y0″ Sandıkcı oldu. Ascent haritasında ipleri eline alan FF, rakibine üstünlük kurup 13-7 kazandı. Serinin galibi, Fire Flux Esports oldu ve böylece BBL Esports, hem turnuvaya hem de EMEA hayallerine veda etmiş oldu.

Futbolist 2 – 1 Otherside

İlk harita Haven oynanan karşılaşma oldukça çekilmeli geçti. İlk yarı 8-4 OS lehine sonuçlanırken ikinci yarıda Futbolist, durumu 13-10’a getirerek harita puanın sahibi oldu. Otherside, Bind haritasını 13-9‘lük keskin harita puanının sahibi oldu. Üçüncü harita olan Icebox haritasında ise 13-7 skorla rakibini mağlup eden Futbolist oldu. Serinin galibi, Futbolist oldu ve böylece OtherSide, hem turnuvaya hem de EMEA hayallerine veda etmiş oldu.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Espor