1. Anasayfa
  2. Espor

Zula Latam Masters Zula Rekabetini Latin Amerika’ya Taşıyor

Zula Latam Masters Zula Rekabetini Latin Amerika’ya Taşıyor
0

İçeriğinde Türk kültüründen öğelere yer ver veren Zula, Türkiye’de ve dünyada 30 milyonu aşkın oyuncuya ulaşıyor. Ülke içindeki turnuvaların yanı sıra, dünyanın çeşitli bölgelerindeki oyuncuları için de ayrı turnuvalar düzenleyen Zula, bu kez LATAM ( Latin Amerika) bölgesindeki  Zula oyuncularını aynı turnuvada buluşturuyor.

Arjantin’den Peru’ya 20 Latin Amerika ülkesi katılacak

ZULA LATAM Masters Turnuvası’na, Brezilya, Arjantin, Venezuela, Ekvator, Peru, Kolombiya, Şili ve Meksika ağırlıklı olmak üzere toplam 20 Latin Amerika ülkesinden Zula oyuncuları katılacak.

Toplam 2 milyon Zula Altını ödül havuzuna sahip Zula LATAM Masters, 9-10 Ekim tarihlerinde yapılacak. 

Yurt dışındaki Zula oyuncuları turnuvalara büyük ilgi gösteriyor

Zula’nın yurt dışındaki oyuncularına yönelik düzenlediği turnuvalar, oyunculardan büyük ilgi görüyor.

Zula LATAM’a yapılan kayıt başvuruları kısa sürede beklenen oyuncu sayısının 3 katına ulaştı.  Geçtiğimiz günlerde yapılan Avrupa bölgesine yönelik “ZULA Europe Masters” da Zula severlerden büyük ilgi görmüş, bu nedenle 16 takımla yapılması planlanan turnuva 32 takımla gerçekleştirilirken, ödül havuzu da 2 milyon Zula Altını’ndan 3 milyona yükseltilmişti.

Karşılaşmalar 7 farklı haritada, BO3 şeklinde oynanacak

Turnuvada her bir takım 5’er oyuncudan oluşacak ve final maçı dahil bütün maçlar BO3 (Best of 3) şeklinde ve Sabotaj Modu’nda oynanacak. Takımlar, “Mülteci Kampı”, “Favela”, “Safranbolu”, “Düğün Salonu”, “Çin Bahçeleri”, “Kale” ve “Mardin” olmak üzere 7 haritada rekabet edecek.

Zula Latam Masters Ödül Dağılımı

1. Takım: 1.000.000 ZA

2. Takım: 500.000    ZA

3. Takım: 250.000    ZA

4. Takım: 250.000    ZA

Dünyada 100 ülkede 11 farklı dilde oynanıyor

Zula’nın global bir oyun haline gelme süreci 2016 yılından bu yana devam ediyor ve Brezilya, Avrupa, Orta Doğu ve Latin Amerika’da yerel yayıncılar aracılığıyla oyuncularıyla buluşuyor. Türkiye’nin en sevilen yerli yapım MMOFPS türü yerli oyunu olan Zula, dünyada yaklaşık 100 ülkede, 11 farklı dil seçeneğiyle, 30 milyondan fazla oyuncusu bulunuyor.

Önemli özelliklerinden biri Türk kültüründen öğeler barındırmak olan Zula, hem ülke içindeki hem de yurt dışındaki Zula oyuncularına Türk kültürünü en iyi şekilde tanıtmayı hedefliyor. Zula’nın oyun içindeki haritalarının bir kısmını Kız Kulesi, Nemrut Dağı, Safranbolu evleri, son haritamız Mardin gibi hem iç turizmde hem dış turizmde Türkiye’nin çok önemli noktaları oluşturuyor.

Her gün 5 bin adet videosu dünya çapında oyuncular tarafından YouTube’a yüklenen Zula’nın bu içerikleri de, ayda 20 milyonun üzerinde izleniyor. Oyun, www.zulaoyun.com adresinden ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Oyunları Takip Ederek Seven. İletişim: [email protected]

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments