1. Anasayfa
  2. Zula

Mardin haritası Zula’daki yerini aldı

Mardin haritası Zula’daki yerini aldı
0

Yerli oyun Zula’ya Türkiye’nin benzersiz destinasyonlarından biri daha eklendi. Eşsiz tarihi ve kültürüyle Mardin’den ilham alan Mardin Haritası’nın test yayını başladı.

Tamamı Türk mühendis ve tasarımcılar tarafından tasarlanan Zula’nın, oyun içinde yer verdiği ülkemizin önemli tarihi ve turistik mekanlarından esinlenen haritalarla oyuncularda gerçeklik algısını artırırken, dünyanın farklı ülkelerindeki Zula oyuncularına da Türkiye’nin eşsiz güzelliklerini tanıtıyor.

Son olarak Türkiye’nin tarihi güzellikleri ve zengin mutfağıyla eşsiz kentlerinden Mardin, InGame Group’un geliştirici ekibinin uzun süren çalışmasıyla, sevilen MMOFPS Oyunu Zula’nın haritaları arasında yerini aldı.

Zula Mardin gorsel kunefe

Künefecisinden Kent Müzesi’ne en gerçekçi ayrıntılarla donatıldı

Test yayınına alınan sabotaj haritalarından en yenisi Mardin, oyuncular tarafından deneyimlenerek, onların geri bildirimleri sonucu en mükemmel haline getirilecek.

Oyun haritalarını oyuncularda gerçeklik algısını en yüksek seviyeye taşıyacak ayrıntılarla zenginleştirmeye özen gösteren Zula Ekibi, Mardin Haritası’nda da kentin tarihi dokusundan renkli şemsiyelerine, künefecisinden, Kent Müzesi’ne kadar birçok farklı detayla aslını aratmayan bir Mardin yarattı.

Zula’nın en yeni haritası olan Mardin Haritası’nı, oyunda 30 seviye ve üzerine gelmiş oyuncular test edebilecek. Haritayı deneyimleyen Zula severler, tüm görüşlerini sosyal medyadan ve Zula’nın Discord sunucusunda bulunan #mardinevleri kanalından Zula ekibine iletebilecek. 

Zula Mardin haritasi gorsel muze

Her bir harita ortalama 4-5 aylık sürede hazırlanıyor

Yapılan güncelleştirmelerle gerçek mekanlardan esinlenerek oluşturulan haritalar, düzenli aralıklarla oyuna ekleniyor. Eklenecek yeni haritanın neresi olması gerektiğine genellikle oyuncularla yapılan anketlerle karar veriliyor. Ayrıca haritasını oluşturmaya uygun alanlar da ekip tarafından değerlendiriliyor.

Her bir harita üzerinde 7-10 kişi arasında değişen bir grafik ekibi çalışıyor ve bir harita ortalama 4 ila 5 ayda tamamlanıyor. Zula’ya daha önce eklenen diğer haritalar arasında yer alan İstanbul’dan Metro, Üsküdar Sokakları ve Kız Kulesi, ülkemizin diğer dikkat çeken destinasyonlarından Trabzon Uzungöl, Gaziantep, Nemrut, Çanakkale, Safranbolu haritaları, Türkiye’nin yanı sıra yurt dışındaki Zula oyuncuları tarafından da ilgiyle karşılanıyor.

Profesyonel ruhlu amatör muhabir. [email protected]

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir
150BB41B-99F8-4B99-947C-CF40788A347C
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments